Kuvaus
Portaalit ovat energian ja valon keskittymiä. Niiden kautta maahan tulee korkeita värähtelyjä, ja valo-olennot voivat käyttää niitä kulkuväylinään. Näitä korkeaa värähtelyä säteileviä paikkoja on joka puolella maailmaa.
Kaikista maailman portaaleista 33 on isoa kosmista portaalia. Niiden kautta virtaa Kristusvaloa, 12 säteen ja Hopeasäteen energiaa, sekä muuta, kunkin portaalin omaa tiettyä energiaa. Osa portaaleista on lisäksi tähtien ja planeettojen energian tuojia. Kun portaali aktivoituu ja alkaa aueta, tämä kaikki vaikuttaa sitä ympäröivään alueeseen ja koko maailmaan. Voimme vierailla portaaleissa unen aikana tai visualisaatiossa, ja saamme niissä opastusta, opetusta, tietoa ja energiaa avuksi omalle ylösnousemusmatkallemme. Samalla autamme energiaa maadoittumaan kaikkien käyttöön. Kristusvaloa tuovat portaalit on numeroitu, ja mitä isompi numero, sitä enemmän se Kristusvaloa tuo.
Kun työskentelemme portaalin energian kanssa, nopeutamme omaa ylösnousemustietämme ja avaamme omaan käyttöömme sitä energiaa, jota portaali on tuomassa. Työskentelyn vaikutus alkaa näkyä omassa elämässä, ja portaalista riippuen, voi esimerkiksi avata yhteyksiä valon maailmaan, kuten enkeleihin tai lohikäärmeisiin, tai auttaa kommunikoimaan eläinten kanssa tai ymmärtämään pyhää geometriaa.
33. Pohjoisnapa
Pohjoisnavan portaali on kaikista portaaleista voimakkain ja korkeavärähteisin ja sisältää ja levittää eniten Kristusvaloa. Pohjoisnavan portaalissa yhdistyvät kaikki muut energiat sopusointuiseksi, korkeavärähteiseksi energiaksi, joka vaikuttaa koko maailmaan.
Pohjoisnavan portaalissa vierailu hälventää alempia värähtelyjä ja jumittuneita energioita, kun ihminen on siihen valmis, hänen ja kaikkien korkeimmaksi parhaaksi.
Työskentele tämän energian kanssa, kun haluat
- nostaa värähtelyäsi sopusointuiseksi mestarin energiaksi
- nopeuttaa Suomen, planeetan ja omaa matkaa uuteen kultaiseen aikaan
- omaksua Kristusvaloa olemukseesi
Kurssiin kuuluu
visualisaatio mp3-tiedostona (n. 15 min)
luento-pdf, jossa lyhyt selostus portaalista, asiaa visualisaatiosta ja joitakin harjoituksia, jotka auttavat omaksumaan portaalin energiaa. (Jokaisen portaalin pdf;ssä on sama ensimmäinen sivu, jotta portaaleista voi valita vain juuri sen/ne, mikä kutsuu itseä.)
Aineisto on ladattavissa heti kurssimaksun maksettuasi.